MAKALELER

BU NASIL KANUN TASARISI / 21.12.2006

Kaçakçılıkla Mücadele Kanun Tasarısı hakkında Bursa kamuoyunu bilgilendirmek adına gerek Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantısında, gerekse gazetemiz Eko Haberde bilgi vererek Taslağın kanunlaşması halinde Dış Ticaretimize hizmet eden her kesimin bu işten azami zararı göreceğini ifade etmiştim.

Okumak İçin Tıklayın

KAÇAKÇILIK SUÇU UYDURMAK DA SUÇTUR! / 23.05.2006

Kaçakçılık suçu uydurmak da suçtur Uluslararası ticarette mal alışverişi, dahili ticaretten farklı unsurlar içermektedir. Farklı ülkelerde farklı dillerin konuşulması ve farklı geleneklerin bulunması ticari haberleşmeye de yansımakta, bunun sonucu olarak sipariş verilen eşya ile gönderilen eşya farklı olabilmektedir.

Okumak İçin Tıklayın

KAÇAKÇILIKLA MÜCADELE KANUNU DA DEĞIŞIYOR! / 12.09.2006

Şu sıralar bir çok yasanın, AB'ye uyumlu hale getirilmek adına yeniden düzenlendiğini biliyoruz. Buna kimsenin bir itirazı yok. Ancak yeni düzenlemeler eskiyi mumla aratacak nitelikte olursa bunun üzerinde düşünmek gerekir.

Okumak İçin Tıklayın

YENİ KAÇAKÇILIK KANUN TASARISI / 05.12.2006

Hepimizin bildiği gibi, ülkemizde birçok kanunun AB'ye uyum yasaları kapsamında ya bazı maddeleri değiştirilerek veya tamamen yenilenmek suretiyle müktesebatın uyumu sağlanmaya çalışılıyor. Biz iş adamları da zaman zaman bu işlerden iş hayatımız üzerine olumsuz ...

Okumak İçin Tıklayın